Księgowych (IFAC)
IFAC International Federation
of Accountants (IFAC)

9. BIEG O PUCHAR KSIĘGOWEGO

W najdłuższym biegu na 50 km techniką klasyczną (CT) wśród pań-księgowych zwyciężyła Anna Kurpiewska z Wrocławia (w roku ubiegłym najszybsza na dystansie 54 i 25 km), a wśród panów-księgowych Maciej Letniowski z Kowali (w roku ubiegłym zwycięzca biegu na 12,5 km). Na dystansie 30 km techniką dowolną (FT) zwycięzcą został Daniel Kijak z Warszawy. Natomiast dystans 25 km CT najszybciej pokonała ponownie Anna Kurpiowska oraz Bartek Ciepaj (ubiegłoroczny zwycięzca na 28 km) – oboje z Wrocławia. W biegu na 16 km CT bezkonkurencyjni okazali się: Teresa Żalińska z Jaworzna i Maciej Letniowski. Na mecie najkrótszego dystansu 9 km CT, pierwsi byli zwycięzcy ubiegłorocznego dystansu na 12,5 km – Elżbieta Czabok (Warszawa) oraz Maciej Letniowski.
Podczas 41. Biegu Piastów juz od 25 lutego odbywały się liczne imprezy towarzyszące, a ich areną były trasy w Górach Izerskich na Dolnym Śląsku z centrum na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Dzięki łaskawej aurze nie brakowało śniegu i wszystkie zaplanowane biegi zostały rozegrane zgodnie z planem.
Gwiazdą imprezy była polska królowa nart, Justyna Kowalczyk – mistrzyni świata i olimpijska, czterokrotna zwyciężczyni klasyfikacji Pucharu Świata. Jej wspaniałe zwycięstwo na 50 km było wydarzeniem historycznym, ponieważ nigdy w 41-letniej historii Biegu Piastów nie startował ktoś równie utytułowany i należący do światowej czołówki.
Zwycięzcom dystansów głównych gratulujemy wygranej, a wszystkim księgowym startu i ukończenia biegów! Mamy nadzieję, że za rok na starcie jubileuszowego 10. Biegu o Puchar Księgowego spotkamy się w Jakuszycach w jeszcze większym gronie!