Księgowych (IFAC)
IFAC International Federation
of Accountants (IFAC)

10. Bieg o Puchar Księgowego 2018

10. Bieg o Puchar Księgowego podczas 42 Biegu Piastów przeszedł do historii. Piękna, choć mroźna pogoda, świetnie przygotowana trasa, wspaniali zawodnicy – tak w skrócie można opisać tegoroczny Festiwalu Narciarstwa Biegowego, który odbył się w dniach 2-4 marca 2018 r. Brało w nim udział ponad pięć tysięcy osób, w tym wielu cudzoziemców, również z Indii, Argentyny czy Australii.

W kategorii „Księgowi” zgłosiło się ponad sześćdziesięciu biegaczy i biegaczek, rywalizując o Puchar Księgowego SKwP na pięciu dystansach. Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Stowarzyszenie, a pozostali uczestnicy – dyplomy i upominki.

W piątkowym biegu na 7 km techniką klasyczną (CT) wśród pań-księgowych zwyciężyła Elżbieta Czabok, a wśród panów – Tomasz Kępczyński. Na dystansie 30 km techniką dowolną (FT) zwycięzcą, wśród Polaków, został Witold Trojak. Sobotni bieg na dystansie 50 km CT najszybciej pokonali Anna Majoch oraz Tomasz Kępczyński. Ostatniego dnia, w biegu na 25 km CT, wśród kobiet tryumfowała Izabela Pawlik, a wśród mężczyzn ponownie Tomasz Kępczyński. Na mecie dystansu 12 km CT pierwsi byli: Alina Blecharska oraz Witold Trojak (w kategorii księgowi nagrodzone zostały osoby, które zgodnie z regulaminem zgłosiły swoje uczestnictwo w tej kategorii do SKwP)

Zwycięzcom biegów gratulujemy wygranej, a wszystkim księgowym startu i ukończenia rywalizacji! Mamy nadzieję, że za rok na starcie w Jakuszycach stawimy się w jeszcze większym gronie i spotkamy się po biegach w miłej atmosferze przy wręczaniu nagród. Tradycyjnie organizacją związaną z obsługą biegu o Puchar Księgowego, jak i wręczaniem nagród zajęli się przedstawiciele Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Terenowy w Jeleniej Górze, którzy gorąco dopingowali zawodników.

Żeby zobaczyć wyniki tylko księgowych, trzeba wybrać w polu dodatkowe 1 - Księgowi.